Tämä sivu syntyi Helsingin Kädentaito-tapahtumassa, kun olin Amalian osastolla. Naureskelin jo tätä tehdessäni, että ihmiseksi, joka ei pidä vaaleapunaisesta ja hörselöstä, teen sellaisia sivuja kuitenkin varsin paljon. Tässä aiheena lapsuusmuistot. Muistot ovat minun, kuva esikoisesta. Piilotetun tarinoinnin lopussa onkin kysymys "Mitä sinä mahdat muistaa?", joka yhdistää nuo kaksi elementtiä.
Taustakartonki on muistaakseni Stadiskräpin (joka muuten tulee taas!) vaihtopöydästä. Kiekurat leikkasin Merkun stanssia lainaten (iso kiitos!) ja tuo lintuhäkki löytyi huuto.netistä. Lisänä paperisuikaleita, puolihelmiä, kakkupaperia ja perhosia. Heinikan Heinille iso kiitos, että sain häkkivision toteutettua. Siinä on siis krakleerausmaalia ja snowtexiä. Tarinointi on kuvan takana piilossa.
For a person, who doesn't like about pink or lace, I sure use them quite a lot. This page is about childhood memories. The memories are mine, but the photo is of my elder daughter. At the end of the hidden journaling there's a question "What will you remember?" tieing all up.



Voi että, tämä on ihan järjettömän ihana! Värit, hörsylät, kaikki! <3
ReplyDeleteKortit tulivat perille, aivan ihania ovat, kiitos paljon vielä kerran! :)
Anski: Kiitos!
ReplyDeleteKiva kuulla, että kortit pääsivät turvallisesti perille!
Tosi kaunis!!!! Täynnä ihania yksityiskohtia!!! Ja kuva on kivasta kulmasta otettu!
ReplyDeletekuva on kyllä hieno ja häkki upea!
ReplyDeleteTämä on niiiiin ihana<3 Samoin kuin Marika ihailin kuvan hienoa kuvakulmaa!
ReplyDeletegreat idea for a LO and love the colours and the bird cage! Beverley
ReplyDeleteMarika: Kiitos :)
ReplyDeleteKuva taisi olla sellainen "vahinkolaukaus", joka heti miellytti omaa silmää.
maikko: Kiitos :)
Jeppula: Kiitos :)
Beverley: Thank you! :)